Kid's Daily D3

D3 Vitamini İçeren Takviye Edici Gıda

365 Damla

Çocuklarınız için, doktorunuzun önerdiği şekliyle günlük 1 damla tüketilmesi tavsiye edilir.

Yemeklere, süt, su veya meyve suyu gibi sıvılara katarak da tüketebilirsiniz.

Her damla’da;

Vitamin D3 (Kolekalsiferol)

400 IU

Her damla 400 IU D3 vitamini içerir

365 damla ile 1 yıllık kullanım

Doğal ve katkısız

BHA içermez

Tatsız ve kokusuz. Yiyecek ve içeceklere katılabilir.

349 TL

K.D.V. Dahil
D3 VİTAMİNİ NEDEN ÖNEMLİDİR?
NEDEN CARLSON D3 VİTAMİNİ?
SIKÇA SORULAN SORULAR

D3 VİTAMİNİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

D3 vitamini kalsiyum metabolizmasına yardımcı olan klasik görevi dahil olmak üzere insan sağlığında önemli etkileri mevcuttur. D3 vitamininin kandaki yüksek konsantrasyonu güçlü kemikler ve sağlığımızla ilişkilidir.

D3 vitaminin birçok fonksiyonu ve sağlığa faydası vardır fakat çoğu insan bu önemli vitaminden yeterli düzeyde alamamaktadır. Bu durum özellikle sonbahar sonunda, kış ve ilkbahar aylarında daha çok yaşanır.

Cildimiz uygun şartlar altında güneş ışığına maruz kalınca, vücudumuz D3 vitamini üretebilir. Bu üretim yaşadığımız yer, mevsim ve günün saatine göre değişmektedir. Hatta kullanılan güneş koruyucuları D3 üretimini düşürebilir.

8 faktör güneş kremi kullanımı, vücudumuzun D3 vitamini üretimini %95 oranında azaltabilmekktedir. 1

Kasların ve kemiklerin korunması, dişlerin gelişimi ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonu gibi bir çok noktada yeterli düzeyde D3 vitamini almak büyüme ve gelişim açısından çok önemlidir.

Amerikan Pediatri Akademisi bebeklerin ve çocukların günlük 400 IU doz D3 vitamini almalarını önermektedir. 2

Bu harkulade günışığı vitamininden faydalanmanız için, Carlson® Kid’s Daily D3 size günlük kolay ve kullanışlı bir yol sunar.

1: Matsuoka LY, Ide L, Wortsman J, MacLaughlin JA, Holick MF. Sunscreens suppress cutaneous vitamin D3 synthesis. J Clin Endocrinol Metab, 1987; 64:1165-8.
2: American Academy of Pediatrics; Prevention of Rickets and vitamin D deficiency in infants, children and adolescents.Pediatrics, 2008; Vol 22(5):1142-1152.

NEDEN CARLSON D3 VİTAMİNİNİ SEÇMELİYİZ?

1965 yılında John ve Susan CARLSON, bilimsel yöntemlerle desteklenen yüksek kalitede besin takviyeleri sağlamak misyonu ile J.R. Carlson Laboratories’i kurdu. Bundan 50 yıl sonra günümüzde, Carlson®’un yeni nesli aynı yüksek standartları halen sürdürmektedir. Her Carlson® ürünü, bilimsel araştırmaları dikkate alan formülasyonu ve istisnai müşteri hizmetleri ile desteklenmektedir. Carlson® kalite ve müşteri memnuniyetine çok önem vermektedir.

Eğer bu yeterli değilse …

BHA içermeyen, Doğal ve Katkısız D3 Vitamini.

BHA İçermez

BHA* (bütilhidroksianisol)

BHA sıvı yağların bozulmasınıi önlemek için kullanılan koruyucu bir maddedir. Japonya’da 1958 yılında yasaklanmıştır. İngiltere başta olmak üzere birçok AB ülkesinde yasaklanması gündeme gelmiştir. Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü hayvanlarda yapılan deneylere dayanarak BHA’nın insanlarda kansere yol açtığını bildirmiştir. BHA, Kaliforniya Eyaleti’nin kanserojen maddeler listesinde yer almaktadır.

Carlson Kid’s Daily D3 Vitamini BHA içermemektedir.

Doğal & Katkısız

Carlson Kid’s Daily D3 Damla herhangi bir katkı içermez: şeker, mısır, buğday, gluten, kazein, yapay renklendirici, yapay aroma, yapay koruyucu veya BHA* (bütilhidroksianisol) içermez.

Her Damlada 400 IU D3 Vitamini

Sadece 1 damla ile, çocuğunuza günlük tavsiye edilen miktarı 400 IU doğal D3 vitaminini karşılayabilirsiniz.

365 Damla ile 1 Yıllık Kullanım

Her şişede 365 damla bulunmaktadır. 1 yıllık* D3 vitamini ihtiyacınızı karşılamaktadır.

(*Günde 400 IU D3 Vitamini)

Eurodropper Teknolojisi

Carlson Kid’s Daily D3 damlada kullanılan “Eurodropper Teknolojisi” teknolijisi hassas ölçümü sayesinde sadece 1 damlanın şişeden akmasını sağlar.

Tatsız & Kokusuz

Carlson Kid’s Daily D3 Damla, tatsız ve kokusuzdur. Yiyecek ve içeceklere de eklenebilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kid’s Daily D3 içerisinde, Doğal D3 vitamini ve orta zincirli trigliseridler bulunmaktadır.

Evet, tamamen doğaldır. Herhangi bir katkı içermez: şeker, mısır, buğday, gluten, kazein, yapay renklendirici, yapay aroma, yapay koruyucu veya BHA* (bütilhidroksianisol) içermez.

* BHA sıvı yağların bozulmasınıi önlemek için kullanılan koruyucu bir maddedir. Japonya’da 1958 yılında yasaklanmıştır. İngiltere başta olmak üzere birçok AB ülkesinde yasaklanması gündeme gelmiştir. Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü hayvanlarda yapılan deneylere dayanarak BHA’nın insanlarda kansere yol açtığını bildirmiştir. BHA, Kaliforniya Eyaleti’nin kanserojen maddeler listesinde yer almaktadır.

Kid’s Daily D3 benzersiz ve inovatif bir sistem olan Eurodropper teknolojisini kullanarak şişeden tek seferde 1 damla (400 IU D3 vitamini) akmasına olanak sağlar. Basit bir şekilde şişeyi baş aşağı çevirip bir saniye beklediğinizde sadece 1 damla akar. Şişeyi sallamanıza gerek kalmaz. Bir damla aktığında şişeyi hemen dik konuma getirebilirsiniz. Eurodropper teknolojisi, damlalıklı şişelere kıyasla daha güvenilirdir. Damlalıksız olduğu için dışarıdan bulaşacak kirlilik riskini ortadan kaldırır.

D3 vitamini yağda çözünen vitamin olduğu için vücudumuz bunu depolar. Çocuklarda genellikle 2 damla almak güvenilirdir. Eğer yanlışlıkla çocuğunuz 2 damla alırsa, doz aşımı olmaması için bir sonraki doz alımını atlayabilirsiniz. Günlük alınması gereken miktarı doktorunuza danışabilirsiniz.

Hayır, aynıdır. Carlson®’un Türkiye’de satışa sunduğu “Kid’s Daily D3” ile, Amerika’da satışa sunduğu bebekler için olan “Baby’s Super Daily D3” adlı ürün tamamen aynıdır, her damlasında aynı oranda (400 IU) D3 vitamini içermektedir.

Ürünlerimizin üzerine yazan “4-10 yaş çocuklar için kullanıma uygundur.” ifadesi T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Takviye Edici Gıdalar Yönetmeliğine göre yazılması zorunludur.

4 yaş altı bebekler ve yeni doğanlar için D3 vitaminini kullanımı hakkında doktorunuza danışabilirsiniz.

Evet. D3 vitamini yetişkinler için de çok önemli bir vitamindir. Yetişkinler, ihtiyacı olan dozu doktoruna danışıp, damla sayısını arttırarak kullanabilirler.

Carlson Kids Daily D3 ürününde Palm yağı veya palm yağının her hangi bir formu yoktur. Ürün içeriğinde Kolekalsiferol D vitamini yanında Orta Zincirli Trigliserit Yağ Asitleri vardır. Diğer bir adı MCT yağları diye geçmektedir, İngilizce “Medium Chain Triglyceride(Orta Zincirli Trigliserid)”ın kısaltılmasıdır. Orta Zincirli Trigliserit yağları elde ederken palm ve hindistan cevizi yağı kaynak olarak kullanılmaktadır. Özellikle Hindistan Cevizi yağının büyük bir kısmı Orta Zincirli Trigliserit yağlardan oluşmaktadır.

Carlson Kids Daily D3 ürününde hindistan cevizi yağı ve palm yağı kaynak olarak kullanılmış elde edilen yeni form Orta Zincirli Trgliserit (MCT) yağları kısa zincirlidir ve uzun zincirli yağ asitlerine oranla gastrointestinal mukozadan emilimi daha kolaydır.