Palmiye İlaç Kimya ve Gıda San. Tic. A.Ş.

Şirketimiz, 2005 yılının ocak ayında İstanbul’da gıda takviyesi ve ilaç sektöründe faaliyet göstermek üzere kuruldu. Ülkemizi kaliteli ve nitelikli ürünlerle buluşturmayı hedefleyen, güçlü vizyonu ve dinamik yapısı ile sektördeki yerini aldı.

İlk distribütörlük anlaşmasını 2005 yılında, Amerika’nın uzman besin takviyesi firması Carlson Labs. Ile yapmıştır. Carlson Labs. Halen Omega-3’te Amerika’nın en kaliteli ve en güvenilir firması olarak sektöre liderlik etmektedir.

2006 yılından beri distribütörlüğünü yaptığımız Sunlife GmbH firması ise dünyanın önde gelen efervesan tablet üreticilerinden biri olup, Sunlife adı tüm dünyada kalite ve güvenle anılmaktadır. Distribütör ve temsilcilikleri ile 50 ülkede faaliyet göstermektedir.

2011 yılı itibariyle Avrupa’da Lider Zayıflama Ürünü formoline L112’nin sahibi Certmedica GmbH ile anlaşma yapmıştır. Bünyesinde bulunun formoline L112 markasıyla 50’ye yakın ülkede dağıtım ağına sahiptir. Certmedica, Avrupa ve Dünya çapında yüksek kaliteli standart tıbbi cihazların geliştirilmesi ve pazarlanmasında temel yetkinliklere sahip bir firmadır.

8 yıllık başarılı bir grafikten sonra 2013 yılında Almanya’nın en büyük ilaç dışı gruplarından biri olan DMK Holdinge bağlı Sanotact GmbH firmasıyla hisse ortaklığı anlaşmasına varmıştır. Süreç içerisinde Alman disiplini ve yönetim tecrübelerinden istifade etmiş ve Türk-Alman iş hayatına katkı sağlanmaya çalışılmıştır. Şirketimiz halen Türk-Alman Ticaret odasına kayıtlı bir firmadır.

Yurt dışı ile yapılan başarılı distribütörlükler bir referans teşkil ettiği için, sektörü bilen birçok yabancı ticari ataşeliklerden marka distribütörlük teklifleri gelmektedir

2020 yılında firmamızın Türk ortakları, DMK Group şirketi Sanotact’ın hisselerinin tamamını geri satın alarak yüzde yüz yerli sermaye yapısına dönmüştür.

Palmiye İlaç kendi bünyesinde geliştirdiği Dr. Thomson markasıyla 2020 yılıyla birlikte sektöre yenilikçi bir marka sunmuştur. Dr. Thomson ürünleri yüksek kalite-uygun fiyat-maksimum fayda felsefesiyle formüle edilmiş bir eczane takviyesi serisidir. Bu markayla birlikte kaliteli ürünlerini yurtdışı pazarı için temsilcilik anlaşmaları planlamaktadır.

2021 yılına bu hedeflerle giren Palmiye ilaç, ülke içerisinde yüksek kaliteli üretim bandı ve tecrübesi olan aynı zamanda kendisine sektörde ışık olabilecek bir yatırım ortağı aramıştır. Bu arayış sonunda Türkiye’nin OTC ’de lider firmalarından, üretim gücü katkısı ve saha tecrübesi bizden daha yüksek olan Orzax firmasıyla, Palmiye İlaç hisselerin %75 satışı için anlaşmaya varmıştır. Orzax ile yüksek kaliteli üretim gücü, yaygın marka bilinirliği ve Palmiye İlaç’ın geçmişinden gelen yabancı yatırımcı tecrübesiyle sinerji oluşturarak hızlı bir büyüme ivmesi yakalayacağı umut ediyoruz.

Şirketimiz, temsil ettiği markalar, sektöre sunduğu etkin içerikli ve kaliteli ürünleriyle birlikte Orzax ’la daha da güçlenerek sektördeki faaliyetlerine devam etmektedir.

TEMSİL ETTİĞİMİZ MARKALAR

Dr. Thomson

by Palmiye İlaç

Dr. Thomson markası ilk olarak özel formülasyonları ve yenilikçi yaklaşımıyla sektöre yerini almış bir markadır. Ana felsefesi, müşterilerinin sağlığı söz konusu olduğunda kaliteden asla taviz verilmemesidir. Dr. Thomson yüksek kalite, uygun fiyat ve maksimum fayda felsefesiyle formüle edilmiş eczane takviyesi serisidir.

www.dr-thomson.com

J. R. Carlson Laboratories Inc.

Amerika Birleşik Devletleri

1965 yılından beri A.B.D.’de sağlıklı nesiller için sürekli kalite prensibini benimsemiş ve bu çizgide ilerleyerek OTC sektörüne bir çok kaliteli ürün kazandırmıştır. Kalitesini uluslararası kurum ve kuruluşlardan aldığı belgeler ve ödüller ile tescil ettirmiştir. Carlson 250’den fazla ürün çeşidiyle dünyada pek çok ülkeye dağıtım yapmaktadır. Palmiye İlaç, 2005 yılından beri kaliteli Norveç balık yağlarında uzmanlaşmış bir marka olan Carlson’un Türkiye distribütörüdür.

www.carlsonlabs.com

Sunlife GmbH

Almanya

Sunlife, dünyanın önde gelen kapsül, tablet ve efervesan tablet üreticilerinden biridir. Almanya merkezli Sunlife, distribütör ve temsilcilikleriyle 50’i aşkın ülkede faaliyet göstererek, adı tüm dünyada kalite ve güvenle birlikte anılmaktadır.  Palmiye İlaç 2006 yılından beri Sunlife’ın Türkiye distribütörüdür.

www.sunlife-vitamine.de

Certmedica International GmbH

Almanya

Certmedica, Avrupa ve dünya çapında yüksek kaliteli standart tıbbi cihazların geliştirilmesi ve pazarlanmasında temel yetkinliklere sahip bir firmadır. Bünyesinde bulunun Formoline L112 markasıyla 50’ye yakın ülkede dağıtım ağına sahiptir. Palmiye İlaç 2011 yılından beri Certmedica’nın Türkiye distribütörüdür.

www.certmedica.com

Sanotact GmbH

Almanya

Sanotact bünyesinde Biolabor, Leben’s, Intact, Impact ve Blink gibi Almanya’da çok iyi bilinen bir çok markayı bulundurmaktadır. Biolabor’un tarihi 1934 yılında Beremen’de başlıyor. İkinci dünya savaşıyla sekteye uğrayan üretim, 1946 yılında yeniden faaliyete geçiyor. Sanotact 2017 yılı itibariyle “Biolabor” markası yerine kendi ismi olan “Sanotact” marka adı Alman pazarında faaliyet göstermektedir. Kalitesi, pazar bilgisi ve tecrübesiyle Sanotact GmbH 2013 yılından itibaren Türkiye’de firmamız ile birlikte yoluna devam etmektedir.

www.sanotact.de