HBAAwardBiolabor

Biolabor®, Health & Beauty Award (HBA) 2014′ den Ödülle Döndü !

Biolabor markası Health & Beauty Award(HBA) 2014 ödülünü: “Best Newcomer Dietary Supplement Brand” (En iyi ve yeni besin takviyesi markası) olarak aldı. 

2013 yılının ilkbaharından bu yana Çin piyasasında yer alan Biolabor markası bu yıl Temmuz ayında ilk ödülünü aldı: DMK, Alman süt kontörünün yan kuruluşu olan Sanotact sağlık ürünleri, Biolabor markasıyla Health & Beauty Award(HBA) 2014 ödülünü: “Best Newcomer Dietary Supplement Brand” (En iyi ve yeni besin takviyesi markası) olarak aldı. Bu ödül her yıl, Çin’in ikinci büyük eczane zinciri olan, Mannings tarafından verilmektedir.

Biolabor ürünlerinin ortalama piyasa başarısının hızlı ilerleyişi nedeniyle “en iyi, yeni marka ödülü”nü almaya hak kazanmıştır. Sanotact firma yöneticisi Alp Niseoğlu ödülü bizzat Çin’de kendisi alarak şunları söylemiştir: “Çinli tüketicilere ürünlerimizle ulaşma isteğimizin, henüz bir sene geçmeden ödüllendirilmesine çok seviniyoruz. Saygın bir kuruluş olan Mannings tarafından “En iyi, yeni besin takviyesi markası” ödülüne layık görülmek, Sanotact şirketinin globalleşme stratejilerinin yerinde kullandığını göstermektedir.”

Biolabor markası 1934 yılında aynı adlı şirket tarafından Bremen’de kurulmuştur ve 2006 yılından beri Sanotact’a aittir. Münster’de bulunun şirket, 60 yılı aşkın süreden beri sağlık ürünleri üretiminde uzmanlaşmıştır. Intact şeker gibi fonksiyonel şekerleme ürünleri %60 bir piyasa payı ile Alman eczanelerinde satılmaktadır ve Sanotact’ın kuvvetli ürün çeşitlerindendir.

Sanotact şirketi cirosunun %38 oranındaki bölümü uluslar arası pazardan elde edilmektedir. DMK’nın yan kuruluşu olan şirket, ana marka Biolabor altında, eczanelerden ve süpermarketlerden satın alınabilen, besin takviyeleri sunmaktadır. Bu pazarlama kapsamında Biolabor, Almanya’da cilt tedavilerinde kullanılan sindirim ve maya üretimleri hazır ilaçlarının öncü firmasıdır. Marka, Almanya’da bir yıl içerisindeki cirosunu %10 oranından fazla arttırmıştır.

About the author

2005 yılının Ocak ayında İstanbul’da gıda takviyesi ve ilaç sektöründe faaliyet göstermek üzere kuruldu. Ülkemizi kaliteli ve nitelikli ürünlerle buluşturmayı hedefleyen, güçlü vizyonu ve dinamik yapısı ile sektördeki yerini aldı.Halen, Avrupa’nın efervesan devlerinden biri olan SUNLIFE GmbH ve Amerika’nın OTC sektöründeki güçlü firmalarından Carlson Labs ile distrübitörlük anlaşmalarını sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 12 =